Tym razem chciałabym podzielić się z wami fantastycznym fragmentem wnętrza, na które natknęłam się na stronie świetnej firmy Muuto. Przeglądając otchłanie Pinterest moją uwagę przykuł piękny odcień zieleni – jak się okazało zdjęcie promocyjne Muuto! Jak się powiedziało a to trzeba powiedzieć b, albo w tym przypadku c, dlatego też designerska inspiracja również będzie pochodzić od tego producenta. Bardzo lubię ich minimalistyczny styl i trafiającą w mój gust kolorystykę.

Wnętrze

niedzielne-inspiracje-wnetrze-muutoZdjęcie pochodzi ze strony Muuto

Barowy blat z jasnego, chłodnego drewna oprawiony w ramę z tego samego materiału. Świetnie współgra z szarą podłogą. Z sufitu zwisają zielone lampki, a przed barkiem ustawiono trzy krzesła o wdzięcznej nazwie Nerd. Dla uzyskania ciekawego efektu, połączono modele z drewna i jeden w odcieniu jasnej szarości. Efekt jest przepiękny, a jednocześnie nienachalny. Uwielbiam taki wyważony kolorystycznie, ale przyciągający wzrok minimalizm.

Design

niedzielne-inspiracje-muuto-design

Zdjęcie pochodzi ze strony Muuto

Folderowe półki projektu Johana Van Hengela wyglądają zabawnie i oryginalnie. Trójkolorowy zestaw dobrze do siebie pasuje i współgrałby z wnętrzem w podobnej kolorystyce. Pólki świetnie nadawałyby się do przechowywania drobiazgów lub eksponowania dodatków i ramek. Dodatkowo, kontrastujące wieszaki urozmaicają funkcjonalność półek. Na podlinkowanej w źródle stronie możecie zobaczyć, jak prezentują się w praktycznym użyciu.

Kolor

niedzielne-inspiracje-muuto-kolor

Zdjęcie pochodzi ze strony Muuto

Stonowany odcień zieleni, może być mylony z ciepłą pistacją, ale mi przypomina jasną szałwię, sage green. Spokojny i delikatny, idealny na kolor ścian. Do połączenia z bielą, drewnem, koniecznie szarością, ciekawiej z granatem lub pastelami. Każda opcja pozwoli uzyskać zupełnie inny efekt.