Duży metraż to równie duże wyzwanie projektowe! Tym razem otwarta, bardzo przestronna strefa dzienna w nowoczesnym domu nazywanym przez projektantkę BLUE/GREEN COLORS. Całość to zgrabne połączenie bieli, niebieskości i jasnego drewna.

Wnętrze jest niezwykle jasne i lekkie dzięki sporym przeszkleniom z kontrastową, ciemną stolarką. Podłoga została wylana w całości z białej żywicy dzięki czemu uniknięto progów i łatwo brudzących się fug.

blue/green colors

W salonie znajdziemy dużą, dwustronną kanapę, trzy okrągłe stoliki i zajmujący całą ścianę regał na książki. Przez duże okno połączone z przesuwnym wyjściem na taras można podziwiać ogród. W tak dużym wnętrzu nie zabrakło też minimalistycznego kominka, a zapas drewna schowano w ściennej wnęce.

blue/green colors blue/green colors

W jadalni umieszczono duży stół z oryginalnymi, niebieskimi nogami i blatem z przepięknego drewna. Obite grantową tkaniną krzesła doskonale do niego pasują. Nad stołem ucieszono trzy duże lampy, które zapewnią odpowiednią ilość światła. Mimo swoich rozmiarów, dzięki białej barwie, lampy wydają się lekkie i nieprzytłaczające.

blue/green colors blue/green colors blue/green colors

W tej samej stylistyce, choć trochę innym kształcie są lampy w kuchni – to jedna z rzeczy, która łączy to pomieszczenie z jadalnią. Taki sam efekt zapewniają białe ściany i szafki w zabudowie o identycznym kolorze. Najważniejszym jednak elementem całej kompozycji jest duża, drewniana wyspa, usytuowana na jednej linii z dłuższą osią jadalnianego stołu. Wyspa kryje w sobie szafki i od strony krzeseł barowych – funkcjonalne półki. Część stricte kuchenna tego mebla to podwójna płyta grzewcza, a nad nią sprytnie ukryty okap. Akcentem kolorystycznym w tej biało-drewnianej kuchni jest rząd pięciu, niewielkich szafek w odcieniu granatu. W tym pomieszczeniu doszukamy się tylko dwóch, niskich i podłużnych okien, ale dzięki otwarciu na resztę domu, promienie słoneczne docierają tu bez problemu. Muszę przyznać, że w moim odczuciu to wnętrze to istny majstersztyk!

blue/green colors

Skuszona zieloną „częścią” nazwy projektu, czekam aż projektantka pochwali się zdjęciami pozostałej części tej pięknej realizacji.

Projekt: Kasia Orwat
Zdjęcia: Weronika Trojanowska