W tym tygodniu oczarowały mnie aranżacje w stylu chłodnej, pochmurnej jesień.  To przede wszystkim ciemne, zgaszone, głębokie kolory. Kalendarzowa jesień już się rozpoczęła, powoli da się wyczuć w powietrzu zapach zmian. Ta pora roku kojarzy się zazwyczaj z ciepłymi barwami, wielobarwnymi liśćmi, fakturą drewna, pękatymi dyniami. Zupełnie na przekór chłodnym, szarawym i deszczowym dniom, które też nas przecież czekają i też można w nich odnaleźć subtelne piękno.

Wnętrze

glebokie_kolory_niedzielne_inspiracje_02

Zdjęcia: Nina Holst, dodatki: Ellos Home

Aranżacja Niny Holst z Stylizimo to naturalne materiały i wyraźne kontrasty. Autorka zestawiła produkty z jesiennej kolekcji szwedzkiej firmy Ellos Home. Na tle grafitowej ściany pięknie prezentuje się półka z naturalnego drewna. Ciepła wnętrzu dodaje dywan w stylu vintage i połączenie różnych tkanin. Taki kontrast materiałów o różnej fakturze świetnie się sprawdzi w minimalistycznych wnętrzach. Bardzo podoba mi się subletalna różnorodność i zabawa podobnymi odcieniami.

Design

glebokie_kolory_niedzielne_inspiracje_02

Rum 21, zdjęcie: Kristofer Johnsson, stylizacja: Pella Hedeby

Szafka nocna w formie drabinki – czemu nie! Przyznaję, że praktyczność tego pomysłu wydaje się dużo mniejsza w porównaniu z tradycyjnymi stolikami, ale wystarczy trochę kreatywności i da się temu zaradzić. Do szczebelków można przymocować półeczki, drobiazgi trzymać w niewielkich pudełeczkach, a lampkę zabezpieczyć, stale przytwierdzając do górnej powierzchni drabinki. Aranżacja na zdjęciu prezentuje się bardzo inspirująco.

Kolor

glebokie_kolory_niedzielne_inspiracje_02

Zdjęcie: Kristofer Johnsson, stylizacja: Amanda Rodriguez

Bardzo lubię tego fotografa za jego pełne klimatu i głębi zdjęcia. Na tej fotografii widać uchwycone przez niego piękno koloru, który mnie po prostu zachwycił. Wspaniała, głęboka barwa, gdzieś pomiędzy granatem a szarością. Spokojny i chłodny odcień, idealny, by rozświetlić go odrobinę jasnymi dodatkami.

Podobają się Wam takie ciemne aranżacje? Który element moglibyście wprowadzić w swoim wnętrzu?