Niewielkie mieszkanie na Zielonej Klęcinie we Wrocławiu to przestrzeń dzienna połączona z aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka. Wnętrze jest dobrze oświetlone, urządzone w jasnych i naturalnych kolorach. Dzięki zastosowaniu wysokich luster w drewnianych ramach, mieszkanie wydaje się większe oraz bardziej przestronne. Ściany w całym mieszkaniu łączy ta sama czysta biel, a na podłodze ułożono jasny parkiet.

niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_1 niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_2 niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_3 niewielkie mieszkanie na zielonej klecinie we wroclawiu

Kuchnia została horyzontalnie podzielona na dwie części poprzez zastosowanie różnych materiałów: białych oraz drewnianych frontów. Od salonu oddziela ją wyspa, której niższy blat pełni funkcję stołu, a przy wyższym ustawiono dwa krzesła barowe. Punktowe oświetlenie piękne podkreśla materiał górnych szafek i pełni ważną funkcjonalną rolę. Dodatkową lampę przewidzianą również nad stołem, dzięki czemu spożywanie posiłków będzie przyjemniejsze.

niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_5 niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_6

Sąsiadująca z aneksem kuchennym ściana na której zawieszono telewizor wyłożono białą cegłą i podświetlono ledem. W wąskiej szafce można schować sporo wartych ukrycia drobiazgów, a na jej drewnianym blacie ułożyć kilka dekoracji. W części dziennej uniknięto kontrastów, nawet narożnik i zdobiącego go poduszki są w jasnych, zgaszonych kolorach. Zwiewne, białe firanki dodają pomieszczeniu lekkości i wprowadzają delikatne, pionowe podziały ściany.

niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_7 niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_8 niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_9

Sypialnia nabrała eleganckiego charakteru poprzez wprowadzenie delikatnego, ciepłego beżu w zagłówku lóżka, pościeli oraz zabudowanej szafie. Tapeta o delikatnym, wzorzystym motywie przełamuje wszechobecną biel ścian. Również w tym pomieszczeniu zadbano o odpowiednio dużą ilość źródeł światła. Również i tu znajduje się telewizor, a pod nim szafka, której blat poprzez poprowadzenie go wzdłuż całej ściany może służyć jako kącik do pracy. Mimo że sypialnia jest niewielka, dzięki dużym przeszkleniom zyskuje na jasności i wrażeniu przestrzenności.

niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_10_11 niewielkie_mieszkanie_na_zielonej_klecinie_we_wroclawiu_12

Łazienkę zaaranżowano w podobnej kolorystyce co resztę mieszkania. Wanna połączona z prysznicem i szklanymi drzwiczkami to idealne rozwiązanie w takim miejscu. Umywalkę umieszczono na drewnianym blacie, pod którym ukryto też pralkę. Lubię takie rozwiązania, bo są przemyślane, funkcjonalne i po prostu dobrze wyglądają. Ogromne lustro doskonale  Jedyne co nie spodobało mi się w tym pomieszczeni to wzór płytek, ale dzięki nim minimalistyczna łazienka wygląda trochę ciekawiej.

Projekt pracowni KODO. Zdjęcia pochodzą z ich Facebooka, wykonane przez Piotra Kunca.
Dodatki do sesji: AD Loving Home.