Cykl Niedzielne inspiracje to cotygodniowa porcja trzech pięknych zdjęć z kategorii wnętrze, design i kolor. Chcę Wam pokazać rzeczy, które szczególnie wpadły mi w oko w ubiegłym tygodniu. Będzie konkretnie i na temat, ale na pewno nie nudno! Na pierwszy ogień pokażę wam fajną zabudowę w sypialni, drewnianą tkaninę i niezwykle relaksujący róż.

Wnętrze
niedzielni_ulubiency_01_zabudowa

Projekt EM2, zdjęcie Kamili Gołębiewskiej, źródło zdjęcia

Zabudowana ściana wokół łóżka to dobry sposób na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Zagłówek tworzy drewniana wnęka częściowo w formie pasiastych paneli, stanowiących dodatkową dekorację. No i oczywiście bardzo podoba mi się nieśmiertelny kontrast czerni i ciepłego drewna.

Design

Tkanina autorstwa Elisy Strozyk, źródło zdjęcia

Ogromne zainteresowała mnie zaprojektowana przez Elisę Strozyk Wooden Textile, lub inaczej Drewniana Tkanina. Jest to materiał bardzo podatny na zmiany, dosłownie rzeźbiarski. Tkanina może służyć nie tylko jako dywan czy narzuta, ale również jako rodzaj parkietu i cześć mebla! Więcej o historii tkaniny znajdziecie na portalu Axka, a na stronie autorki różne przykłady zastosowania.

Kolor

niedzielni_ulubiency_01_relaksujacy_roz

Wielkie Jezioro Słone, USA, źródło zdjęcia

Ostatnia niedzielna inspiracja to delikatny, spokojny i neutralny róż. Patrząc na niego, aż chcę wziąć głęboki wdech, wyciszyć się, zrelaksować. Idealny do sypialni lub salonu w formie dodatku. Będzie też dobrze wyglądał w pokoju dziewczynki, a w połączeniu z różnymi meblami i akcesoriami dla starszej nastolatki.

A Wam która inspiracja najbardziej się spodobała?