Dwupokojowe mieszkanie w Göteborgu znajduje się w odnowionej kamienicy z 1903 roku. Ma 64 m2, ale zaledwie dwa pokoje i łazienkę. Część dzienną stanowi duża, otwarta przestrzeń. Strefę wejściową w centralnej części mieszkania wydziela jedynie inny rodzaj posadzki.

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_1

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_2

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_3

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_4

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_5

Kuchnia w formie aneksu została zlokalizowana w narożu pomieszczenia dziennego i jest dość minimalistycznie urządzona. Zwróćcie uwagę na wbudowany nad piekarnikiem ekspres do kawy– marzenie! Bardzo brakuje mi tu jednak funkcjonalnej wyspy, która doskonale pasowała by do tego wnętrza. W takim układzie znalazło się natomiast miejsce na duży stół, stanowiący centralny punkt pomieszczenia. Część wypoczynkową wizualnie wydziela belka podciągu. W jej skald wchodzi kanapa, pufa i dwa stoliki, nie uwzględniono w jednak miejsca na telewizor.

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_6

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_7

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_8

Do strefy nocnej prowadzi niewielki korytarz, na końcu którego zlokalizowano łazienkę. Do sypialni można wejść przez duże, rozsuwane drzwi, ukryte w ścianie. Ściany pomalowano na chłodny, beżowy odcień, doskonale kontrastujący się z bielą drzwi i listwy przypodłogowej – takiej samej w całym mieszkaniu. Duże łóżko i oszklona szafa to prawie jedyne meble w tym pokoju. Uzupełniają je minimalistyczne szafki nocne, krzesło i kilka dodatków doskonale prezentujących się na parapecie. Na uwagę zasługuje sporych rozmiarów okno, wpuszczające do sypialni mnóstwo światła.

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_9

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_10

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_11

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_12

dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_13

Mieszkanie utrzymane jest w pięknej, stonowanej kolorystyce. Przeważają szarości, beże i uniwersalna biel. Zgaszone kolory sprawiają, że wnętrze wygląda spokojnie i elegancko. Całość stanowi świetną bazę i pozwala na zabawę dodatkami, które można zmieniać w zależności od sezonu, czy ewoluujących upodobań.dwupokojowe mieszkanie w Goteborgu_rzut

Zdjęcia pochodzą ze strony Alvhem